Tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk Milletinin vatan sevgisinin, şahadetle imtina olduğu Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.
Çanakkale Zaferi, vatanın ve milletin bekası ve istiklali için canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüzbinlerce milli kahramanın, ilahi bir mücadele gücü ile milletimizi yüceltme ülküsünün de mukaddes bir anıtı ve abidesidir.
Türk Milleti tarihi boyunca bağımsızlık savaşı vermiş ve her birinden alnının akıyla ve istiklalini koruyarak çıkmıştır. Ama Çanakkale Savaşı diğer savaşlarımızdan ayrı bambaşka bir savaştır. Kadını, çocuğu, yaşlısı, genci yek vücut olarak var olma savaşı vermiştir.250 bin şehit verdiğimiz bu zaferde Mehmetçik; imanın, inancın, cesaretin ve hürriyet sevdasının timsali olmuştur.
Gencecik bedenleriyle bu toprağa düşen ve bizlere burayı vatan kılmaya devam eden bu fedakar insanları her zaman gönlümüzde ve kalbimizde yaşatacağız.
Bu vesile ile; Başta bu toprakları bize yurt tutan Sultan Alparslan olmak üzere tarih boyunca vatan ve millet sevdası için şehit düşmüş ecdadımıza, milletin bekası ve esenliği için kanından, canından, kendinden vazgeçen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz.
Ruhları şad olsun.
 
 
                                                                  Mehmet Fatih KILIÇ
                                                                  Hasanbeyli Kaymakamı