Cuma KILINÇ
Kaymakam V.
 
      

İlçemiz Kaymakam Vekili Cuma KILINÇ Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladıktan sonra 2009 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2010-2011 yıllarında Maliye Bakanlığında Gelir Uzman Yardımcılığı ve Vergi Denetmen Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011 yılı 13 Nisan tarihinde Manisa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

    Kayseri’nin Yahyalı ve Develi ilçelerinde kaymakam refikliği stajını tamamladı. Kastamonu’nun Seydiler ilçesinde kaymakam vekilliği ve Denizli’nin Çardak İlçesinde kaymakam vekilliği, aynı zamanda Çardak Hava Limanı Mülki İdare Amirliği ve  Sivas Gemerek İlçesinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu.

    Bir yıl süreyle İspanyanın Madrid şehrinde bulunan Complutense Üniversitesinde İspanyolca dil kursuna katıldı. Bu süreçte konsolosluk stajını Türkiye Madrid Büyükelçiliğinde tamamladı. Aynı yıl İspanya Yönetim sistemi hakkında incelemelerde bulundu.

    Sayın Kaymakam Vekilimiz  Cuma KILINÇ   Bakanlığımızın 10/11/2017 tarihli onayı  ile İlçemiz Kaymakamlığında göreve başlamıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.