Özel İdare Müdürü: Ali Rıza ÖZDEMİR

 

 

 

 

HASANBEYLİ İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

1- KURULUŞU TARİHÇESİ: Hasanbeyli İlçesi, Bahçe İlçesine Bağlı Belediye iken 24.10.1996 gün ve 4200 Sayılı Kanun ile Bahçe İlçesinden ayrılmış Osmaniye İli'ne bağlı İlçe olmuştur. İlçe Özel İdare Müdürlüğü İlçemizde Ocak 1997 yılında kurularak filen göreve başlamıştır.

 
 

2- MEVCUT KADRO VE PERSONEL DURUMU :

İlçe Özel İdare Müdürlüğü hizmetleri 1-İlçe Özel İdare Müdürü ve Hizmetli İşçi tarafından 2 Kişi ile hizmetler aksatılmadan sürdürülmektedir.

1-Ali Rıza ÖZDEMİR- Özel İdare Müdürü

2-Murat ÖZKAN- İşçi (Hizmetli)

 

 

3- HİZMET BİNASI VE LOJMAN DURUMU :

İlçe Özel İdare Müdürlüğü Mülkiyeti İl Özel İdare Müdürlüğüne ait İlçemizdeki kendi binasında hizmet vermektedir. ayrıca hizmet binasında Hasanbeyli Kaymakamlığı, Yazı İşleri Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma Vakfı Başkanlığı ve Hasanbeyli Köylere Hizmet Götürme Birliği hizmetlerini sürdürmektedirler.

4 adet lojman bulunmaktadır. Bu lojmanlarda ,Özel İdare Müdürlüğü Personeli (İşçi) Nüfus Müdürü, Mal Müdürü ve Nüfus Müdürlüğü Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni personeli oturmaktadır.

 

 

4- HİZMET DURUMU :

1- İlçe Özel İdare Müdürlüğü İlçeye bağlı köylerin alt yapı hizmetlerinin yerine getirilmesi ile ilgili taleplerini İl Özel İdare Müdürlüğüne gönderilir. İl Özel İdare Müdürlüğünden gönderilen yardımlar Köylere Yardım Yönetmeliği gereğince Kaymakamlık denetiminde verilerek maksadına uygun harcanıp harcanmadığı denetlenmektedir.

2-Kaymakamlık ve diğer resmi kurumların ihtiyaçları İl Özel İdare Müdürlüğünden gönderilen ödenekler doğrultusunda karşılanır.

4- Köy ve Mahalle Muhtarlarının aylık ücret ve Ödenekleri karşılanır.