Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde İlçemizde ilk olarak Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Törene Sayın Kaymakamımız Mehmet Fatih KILIÇ, Belediye Başkanı Alpaslan KOCA, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hakan BORAN, İlçe Emniyet Amiri Komiser Yardımcısı Enes KULYU, Kamu kurum amir ve  müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
 
        Çelenk sunumlarının ardından Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün ebediyete intikal saati olan 09.05'te siren sesleri eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. 
 
        Daha sonra Hasanbeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda, '10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı'' düzenlendi. Burada Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda Sayın Kaymakamımız Mehmet Fatih KILIÇ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK temalı şiirler ve çeşitli gösterilerin yapılması ile anma programı sona erdi.