Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 98. Kuruluş yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlçemiz Gazi Mustafa Kemal Ortaokulunda yapılan etkinliklerle kutlandı.
Kutlamalar saat 08:30’da Kaymakamlık Önündeki Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı DİNLER tarafından Çelenk Sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Saat 10:00’ da Gazi Mustafa Kemal Ortaokulunda düzenlenen etkinliklerle kutlamalara devam edildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı DİNLER’ın konuşma yapması, öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, Anasınıfı öğrencilerinin gösteri yapması, çeşitli yarışmalarının yapılması ile kutlamalara devam edildi.
Program sonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine başta Sayın Kaymakamımız Cuma KILINÇ olmak üzere, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nihat AKŞEN, İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Yardımcısı Burak Kaan CAN, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum Müdürleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri, Öğrenciler ile Vatandaşlar katıldı.