15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Pazar günü akşam saat 20:00’de İlçemiz Belediye Başkanlığı önünden vatandaşlarla birlikte “Demokrasi Yürüyüşü” ile başladı.
 
          Yürüyüş devam ederken İlçe Mezarlığı önüne gelindiğinde başta 15 Temmuz Şehitleri olmak üzere tüm Şehitlerimiz adına İlçe Müftülüğümüz görevlilerince Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı; İstiklal Marşımızın okunması ile başlayıp, Sayın Kaymakamımız Cuma KILINÇ, Belediye Başkanı Alpaslan KOCA, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa YILMAZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı DİNLER tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile devam etti.Yapılan konuşmalardan sonra; Öğrenciler tarafından şiirler okundu, 15 Temmuz ile ilgili kısa belgesel ve çeşitli sinevizyon gösterimi yapıldı.
 
          15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine, Sayın Kaymakamımız Cuma KILINÇ, Belediye Başkanı Alpaslan KOCA, Siyasi Parti temsilcileri, Kamu Kurum Amir ve Müdürleri,  İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Şehit Aileleri ile Gaziler, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.