Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde İlçemizde ilk olarak Kaymakamlık bahçesinde bulunan Atatürk Büstüne Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Muammer BALCI, İlçe Belediye Başkanı Alpaslan KOCA, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nihat AKŞEN,  İlçe Emniyet Amir  Vekili Bekir HARPUT, Kamu kurum amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı. 
 
        Çelenk sunumlarının ardından Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün ebediyete intikal saati olan 09.05'te iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. 
 
        Daha sonra Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Şehit Ömer HALİSDEMİR konferans salonunda, '10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı'' düzenlendi. Burada Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması,  şiirlerin okunması ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Vali Yardımcısı Muammer BALCI tarafından ödüllerinin verilmesi ile program son buldu.